21.12.09

Krok 2 ku prostemu życiu - ruszaj do przodu


Ten post jest drugim z serii siedmiu odnoszących się do kolejnych kroków na drodze ku staniu się minimalistą i uproszczeniu własnego życia na podstawie książki Davida Damrona: 7 Steps to a Simpler Life!

Drugi krok na drodze ku prostszemu życiu to uświadomienie sobie, że nasze skomplikowane życie to często kręcenie się w kółko. Nieważne co robimy, stare ścieżki zawsze prowadzą nas w to samo miejsce. Co zrobić aby wyrwać się z tego labiryntu? Przede wszystkim chcieć ruszyć do przodu.
Nie jest to wcale takie proste. Nie raz pewnie próbowałaś zmienić swoje życie, lecz nie udawało Ci się to, bo wymagało zbyt wielu poświęceń i burzyło Twój z trudem osiągnięty względny komfort. Niestety większość ludzi ma tendencję akceptowania rzeczywistości takiej jaką jest teraz i boi się zrobić cokolwiek czego skutków nie może dokładnie przewidzieć. Wielu z nich nie robi niczego czego jednoznacznie pożytecznych efektów nie można od razu zobaczyć. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, iż człowiek to w większości zbitek codziennych nawyków, które ciężko zmienić. Jest to jednak możliwe chociaż wymaga czasu i cierpliwości (porady dotyczące nawyków opisałem tutaj), dlatego nie poddawaj się na początku drogi. 
Pomimo tego, iż nasze działania mogą być z początku stresujące, powinniśmy dążyć do spełnienia swoich prawdziwych marzeń. Pamiętaj, że masz tylko jedno życie. Dlatego powinnaś poznać swój życiowy cel (jak to zrobisz przeczytaj tutaj) i próbować go realizować (porady znajdziesz tutaj). Pamiętaj też że każdy może powiedzieć, że gdyby tylko chciał mógłby zrobić wszystko, ale tylko niektórzy ruszają do przodu i udowadniają, że w przysłowiu "chcieć to móc" drzemie sporo prawdy. Życzę Ci żebyś znalazła się wśród nich i cieszyła się swoim wymarzonym życiem najszybciej jak to możliwe. Przygotuj się jednak na kilkanaście lat drogi. Jeśli jednak dzisiaj zostaniesz w miejscu zamiast ruszyć do przodu na pewno nie osiągniesz celu, więc zacznij teraz, kto wie gdzie Cię to zaprowadzi.
Jak zwykle na końcu przedstawiam zadania do wykonania, aby drugi krok mógł zostać odhaczony:
  • zastanów się i zdecyduj jaką ścieżką chcesz podążać w życiu
  • zrób listę swoich celów i marzeń 
  • podejmij decyzje o zmianie nawyków, kształtowaniu tych, które pomogą Ci osiągnąć cel oraz wyeliminowaniu takich, które są przeszkodą na drodze do spełnienia Twoich marzeń.
 Jeśli chcesz przeczytać o pozostałych krokach zajrzyj do "spisu treści"

    0 komentarze: