16.12.09

Jak osiągnąć życiowy cel?Nie ma prostej metody na osiągnięcie życiowego celu, który wyznaczyliśmy sobie w jednym z poprzednich spotkań (link). Chciałbym się jednak podzielić z Tobą poradami, znalezionymi w bezkresie otaczających nas informacji, ułatwiającymi to zadanie. Nie przedłużając wypunktuję najważniejsze czynności, które możesz wykonać, aby ułatwić sobie osiągnięcie życiowego celu.
  • Sporządzaj sobie co roku cele roczne przybliżające Cię do życiowego celu, najlepiej niech to będzie jeden cel na jedną ważną w Twoim życiu sferę (jak wyznaczyć takie sfery możesz przeczytać tutaj). Przypomni Ci to kierunek w którym zmierzasz i utwierdzi w przekonaniu, że warto pracować nad sobą.
  • W każdym tygodniu staraj się wykonać przynajmniej jedną czynność przybliżającą Cię do któregokolwiek z Twoich rocznych celów. Oczywiście jeśli potrafisz, możesz codziennie wykonywać czynność przybliżającą Cię do spełnienia marzeń, być może szybciej osiągniesz swój cel.
  • Trzymaj się swojego celu. Możesz wprowadzać kosmetyczne zmiany, ale jeśli raz wymarzyłaś sobie swój perfekcyjny dzień, nie zmieniaj go tylko dlatego, że nagle zapragnęłaś zostać modelką. Zmienić swój cel możesz jedynie wtedy gdy jest nierealny, np zostanie sprinterką zdolną do rywalizacji na krajowym poziomie w kategorii otwartej dla wszystkich, może być trudne w wieku 30 lat. Niech Twój cel  nie będzie oderwany od rzeczywistości, wymagający pracy, ale możliwy do osiągnięcia.
Jak widać wystarczy tylko zapisać marzenie i podążać w wyznaczonym kierunku. Nie jest to niestety proste, ale nikt nie obiecywał, że spełnienie marzeń przychodzi łatwo. Cóż to bowiem za marzenie, które można spełnić bez wysiłku? Tylko spełnienie marzenia trudnego do realizacji przyniesie Ci prawdziwe szczęście, czego Ci serdecznie życzę.

0 komentarze: