17.11.09

Ułóż swój niezbędnik życia - krótki poradnik.Kontynuując wątek poprzedniego posta, dalej będziemy obracać się w rejonach minimalizmu. udamy się jednak nieco bardziej w kierunku praktyki, twórczo rozwijając teorię rzeczy niezbędnych do życia. Poproszę Cię abyś wykonała proste ćwiczenie intelektualne, które pomoże Ci zrozumieć co naprawdę jest dla Ciebie istotne, niezbędne do pełni szczęścia.
Do wykonania ćwiczenia potrzebować będziesz czegoś do pisania oraz chwili skupienia. Masz już pisaka i kartkę? Możemy zaczynać...
  • Wypunktuj na kartce wszystkie rzeczy, które są dla Ciebie w życiu ważne.
  • Teraz postaraj się połączyć podobne do siebie punkty w bardziej obszerne kategorie. Przykładowo jeśli posiadasz punkty takie jak: moje dzieci, mój mąż połącz je w prostą kategorię rodzina. Nie ograniczaj się jednak tylko do oczywistych połączeń, szukaj sedna. Czy wpisałaś pracę myśląc o niej jako rzeczy samej w sobie czy tylko narzędziu do zdobycia pieniędzy? Jeśli to drugie uogólnij to do punktu uzyskiwanie stałego dochodu. Postaraj się aby końcowa lista składała się z maksymalnie 7 pozycji, wszak miało być minimalistycznie. Moja lista wygląda mniej więcej tak: rodzina, niezależność finansowa, zdrowie i sport, praca naukowa, literatura oraz irish tin whistle.
  • Jeśli masz już listę to pora na najtrudniejszą część planu. Aby móc w pełni poczuć się minimalistką, wyrzuć wszystko, co nie jest związane z utworzoną listą, z Twojego życia. Pozostaw tylko rzeczy związane z listą oraz niezbędne do egzystencji i zdrowego, bezpiecznego, przyjemnego życia.

0 komentarze: