15.12.09

Jak określić swoje życiowe cele?Chcę być naukowcem, pisarzem, szczęśliwym ojcem oraz hobbystycznie muzykiem. Dodatkowo chcę zachować sprawność fizyczną do późnej starości i przebiec ultramaraton. A Ty, kim chcesz być? Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad swoim życiem i ustaliłaś sobie życiowe cele? Jeśli nie, lub zrobiłaś to niechlujnie zapraszam do przeczytania reszty tego posta.
Ustalenie życiowych celów tylko pozornie jest łatwe. Gdy tak zastanawiasz się nad swoim życiem często chciałabyś lepiej płatną pracę, dzieci, ciekawe hobby, duży dom, dużo pieniędzy itp. Jak w tym całym bałaganie odnaleźć właściwy cel naszego życia, czyli marzenie, które posiada czas wykonania?
Przede wszystkim ustal ten czas wykonania, czas osiągnięcia celu. Jeśli masz niecałe 30 lat, jak ja, niech będzie to minimum 10 lat, jeszcze lepiej 15 lub nawet 20. Pamiętaj, że to ma być Twój główny życiowy cel, coś do czego będziesz dążyć przez większość swojego życia, a nie lista zakupów na najbliższy weekend.
Następnie wyobraź sobie swój idealny dzień pracy w wybranym horyzoncie czasowym. Postaraj się zwizualizować jak najwięcej szczegółów. O której chcesz wstawać, jak chcesz pracować, ile chcesz mieć dzieci i w jakim wieku? To tylko początek długiej listy pytań, które musisz sobie zadać. Znajdź czas, zadaj je sobie i koniecznie zapisz odpowiedzi.
To już wszystko, zaplanowałaś sobie swój idealny dzień za 15 lat, teraz nie pozostaje nic innego jak tylko zacząć działać tak, aby marzenie się spełniło, garść porad ułatwiających to niełatwe zadanie przeczytasz w następnym poście.

0 komentarze: