14.1.10

Krok 4 ku prostemu życiu - uświadom sobie czekające wyzwania


Ten post jest czwartym z serii siedmiu odnoszących się do kolejnych kroków na drodze ku staniu się minimalistą i uproszczeniu własnego życia na podstawie książki Davida Damrona: 7 Steps to a Simpler Life!

Wspomniałem już wcześniej, że minimalizm jest w pojęciu większości czymś odmiennym. To o czym nie wspomniałem, to fakt, że odmienność postrzegana jest jako dziwactwo i skrzywienie psychiczne. Wielu ludzi będzie Cię chciało zniechęcić mówiąc, że to nienaturalne i nienormalne zaprzeczać potrzebie posiadania wszystkiego, co możesz sobie pozwolić kupić. Niektórzy z nich będą to czynić ze szczerej chęci pomocy, inni z zawiści, niepotrafiąc znieść tego, że można być szczęścliwszym posiadając mniej.
Muisz być gotowa stawić czoła przeciwnościom i wytrwać w podjętym wyzwaniu. Jeśli się nie uda zawsze możesz chwilę odpocząć i spróbować jeszcze raz. Pamiętaj o subiektywnej naturze definicji minimalizmu. To Ty decydujesz co jest potrzebne w Twoim życiu, a nie inni.
Staraj się zawsze pamiętać, że w życiu czeka Cię wiele wyzwań. Potraktuj zostanie minimalistką tak, jak powinnaś traktować wszystkie inne ważne sprawy w Twoim życiu. Dołóż wszelkich starań, żeby dołączyło ono do wyzwań, które udało Ci się zrealizować i bądź dumna ze swoich osiągnieć w tej dziedzinie, tak jak w każdej innej.
Zadania kończące ten krok to:
  • Ćwicz cierpliwość. Jeśli do tej pory byłaś fanką konsumpcjonizmu nagła zmiana stylu życia może być trudna. Zmieniaj swoje życie powoli, cierpliwie poruszając się w wybranym kierunku.
  • Pamiętaj, że jeśli zboczysz ze szlaku zawsze możesz na niego wrócić. Jeżeli nie wytrzymałaś i przehulałaś pół pensji w zakupowym szale, nie załamuj rąk. Zamiast tego postaraj się jak najszybciej wrócić na szlak prowadzący do pozytywnego zakończenia kolejnego wyzwania. Upadki po drodze nie zaprzepaszczają szansy na osiągnięcie celu, ciągle możesz zostać minimalistką.
Jeśli chcesz przeczytać o pozostałych krokach zajrzyj do "spisu treści"

0 komentarze: