5.1.10

Krok 3 ku prostemu życiu - zmiana percepcji życia


Ten post jest trzecim z serii siedmiu odnoszących się do kolejnych kroków na drodze ku staniu się minimalistą i uproszczeniu własnego życia na podstawie książki Davida Damrona: 7 Steps to a Simpler Life!
Postrzeganie życia może być bardzo różne. Dla niektórych może to być otoczenie się przedmiotami ułatwiającymi życie, dla innych sprawienie by jak najwięcej ludzi było szczęśliwych. Niezależnie jednak od tego, czy Twoja percepcja życia jest podobna do powyższych, czy jeszcze jakaś inna, musi ona ulec teraz zmianie.
Zmiana ta jest konieczna, abyś mogła stać się minimalistką. Twoje postrzeganie życia musi stać się tożsame z ideałami Twojego wyobrażenia siebie jako minimalistki. To nie musi oznaczać bycia ekstremalną minimalistką w każdym aspekcie życia. Wystarczy, że zrozumiesz i zaakceptujesz założenia minimalizmu i niejako zaprogramujesz swój umysł tak, aby przynajmniej na razie Twój główny cel stanowiło stanie się minimalistką.
Ludzie wokoło prawdopodobnie nie będą mogli zrozumieć, dlaczego usuwasz ze swojego życia wszystko, co niepotrzebne. Mogą postrzegać Twoje akcje jako nielogiczne i pozbawione sensu. Pamiętaj jednak, że najczęściej dzieje się tak, dlatego że nie rozumieją oni koncepcji minimalizmu. Większość z nich nigdy o niej nie słyszało, a Ci, którzy słyszeli często znają ją tylko z opowiadań o ortodoksyjnych minimalistach, którzy żyją niczym tybetańscy mnisi.
Przygotuj się na jeszcze większe niezrozumienie, jeśli do tej pory nie byłaś uważana za indywidualistkę. Minimalizm w dzisiejszych czasach nie jest ogólnie przyjętą społecznie formą życia i jest zjawiskiem rzadkim. Minimaliści często są postrzegani jako dziwacy, a w najlepszym razie indywidualiści. Dlatego łatwiej zostać minimalistką osobie niezależnej, już wcześniej postrzeganej jako wyjątkowo silną i nietuzinkową. Jeśli jednak do tej pory płynęłaś z głównym nurtem modnego życia na fali konsumpcjonizmu i materializmu, innym może być trudno od razu zaakceptować Twoją nową, w dzisiejszym świecie unikalną i rzadką, minimalistyczną twarz. Nie pozwól jednak żeby to przeszkodziło Ci w drodze do celu. Pamiętaj o zdaniu, które kiedyś napisał Łysiak o tym, dlaczego nie zawsze warto zgadzać się z ogólnie przyjętymi zasadami:
Jeśli większość ma rację - jedzmy gówno... -Miliony much nie mogą się mylić
Kończąc jak zwykle mam dla Ciebie kolejną porcję zadań do wykonania:
  • znajdź ciche miejsce, zamknij oczy i pomyśl jak będzie wyglądało Twoje minimalistyczne życie,
  • skup się na drodze, którą musisz przebyć by zostać minimalistką, pomyśl o tym jakie zmiany powinnaś wprowadzić w swoim życiu oraz uświadom sobie przeciwności, które będziesz musiała przezwyciężyć.
Jeśli chcesz przeczytać o pozostałych krokach zajrzyj do "spisu treści"

    0 komentarze: